בואו לגלות מה תנוחת השינה שלכם אומרת עליכם

ישנים על הגב כל הזמן? לא נרדמים בלילה באף תנוחה חוץ מבתנוחה עוברית? האם יש משמעות לתנוחת השינה בה אתם נרדמים והאם היא יכולה להעיד על האופי שלכם?

20/06/2019
שינה טובה, מזרנים, מנדלבוים. ShutterStock
מה תנוחת השינה אומרת על האופי שלכם? זוג ישן על הגב(צילום: ShutterStock)

תנוחת השינה שלכם אולי נראית לכם כמו דבר טבעי שאין לו קשר לכלום חוץ מלנוחות שלכם באותו הרגע, אבל למעשה היא יכולה להעיד רבות על האופי והאישיות שלכם. ממש כמו שפת הגוף שלכם במהלך היום, שמשתנה בהתאם לתחושות ולאישיות שלכם, כך שפת הגוף שלכם מביעה גם בשינה.

עוד בנושא:
על הצד, גב או בטן: איזו תנוחת שינה הכי לא בריאה לכם?
זו תנוחת השינה שהכי בריא לישון בה
הטיפים המוזרים שיעניקו לכם שינה מושלמת

מדענים בריטים שערכו מחקר בנושא, טוענים כי התנוחה בה בני האדם ישנים מספקת מידע חשוב על אופיים. הם ניתחו שש תנוחות שינה עיקריות וקישרו כל תנוחה לסוג מסוים של בן אדם.

אז מה תחושת השינה שלכם מספרת על האישיות שלכם?

עוד באותו נושא

מה תנוחת השינה אומרת על הזוגיות שלכם?

לכתבה המלאה

1. תנוחת העובר (איור: shutterstock)

תנוחת שינה עובר(צילום: ShutterStock)

התנוחה הזו כוללת שינה על הצד (לא משנה איזה), קיפול הברכיים לכיוון החזה, וידיים משולבות מתחת לראש. על פי המחקר שנעשה בנושא - מדובר בתנוחת השינה השכיחה ביותר וכ-40 אחוזים מהאנשים ישנים בצורה זו רוב הזמן.

על פי הסברה הרווחת תנוחת העובר, שנקראת ככה משום שזו הצורה שעוברים מקופלים ברחם אימם, היא למעשה איזשהו רצון לחוש מוגנים מפני העולם החיצוני. אנשים שישנים בתנוחות שינה אחרות, יכולים למצוא את עצמם ישנים מדי פעם בתנועת עובר כשהם במצבים רגשיים. מדובר לרוב באנשים סנטימנטליים, רגישים, אוהבים אבל כאלה שנפתחים לאט.

2. תנוחת בול העץ (איור: shutterstock)

תנוחת שינה בול עץ(צילום: ShutterStock)

התנוחה הזו מאופיינת בשינה על הצד עם הרגליים מתוחות והידיים לציידי הגוף או שאחת מהן מתחת לכרית.

התנוחה הזו מאפיינת 15 אחוזים מאלה שהשתתפו בסקר. אנשים אלה מתוארים כנטולי עכבות, רגועים ולא מסובכים. הם חברותיים מאוד, מסתדרים עם רוב האנשים, ומרגישים טוב כשהם חלק מקבוצה. הם סומכים על אחרים והם בדרך כלל די תמימים.

3. תנוחת המשתוקק (איור: shutterstock)

תנוחת שינה השתוקקות(צילום: ShutterStock)

התנוחה הזו כוללת שכיבה על הצד עם זרועות פשוטות קדימה אל מעבר לגוף.

13 אחוזים ממשתפי הסקר דיווחו על שינה במצב זה. תנוחה זו מסמלת אישיות מורכבת יותר. מדובר באנשים ידידותיים ופתוחים, אבל כאלה שנוטים להיות קצת ציניים וחשדנים באחרים. קבלת החלטות מתרחשת אצלם בשלווה רבה, אבל הם יכולים להיות עקשנים מאוד ושום דבר לא ישנה את דעתם.

4. תנוחת החייל (איור: shutterstock)

תנוחת שינה חייל(צילום: ShutterStock)

התנוחה הזו כוללת שכיבה עם בטן למעלה, רגליים פשוקות מעט, וידיים מתוחות וצמודות לגוף.

כ-8 אחוזים מבני האדם ישנים בתנוחה זו. הם מתוארים כשקטים ומאופקים. הם לא נוטים לדבר על עצמם יותר מדי ויש להם ציפיות מאוד גבוהות מעצמם ומאחרים. הם נחשבים נאמנים במיוחד והם נוטים להגן על משפחתם ויקיריהם, ומקפידים על שיפור הקשרים הבין אישיים.

5. תנוחת נפילה חופשית (איור: shutterstock)

תנוחת שינה נפילה חופשית(צילום: ShutterStock)

התנוחה הזו נקראת ככה משום שזה נראה כאילו אנשים פשוט נפלו מן השמים. הם שוכבים על הבטן, ראשיהם מופנים לצד אחד ויד אחת מתחת לכרית או מתוחה.

התנוחה הזו מייצגת 7 אחוזים מהנשאלים בסקר. מדובר על אנשים אינטנסיביים, מוחצנים, נועזים, ובסופו של דבר רגישים מאוד. לדברי מומחי השינה הם אוהבים מאוד חופש, הם לא אוהבים שדוחקים בהם, בכל תחום, אהבה, קריירה, משפחה וכו', ומאוד לא אוהבים לקבל ביקורת.

6. תנוחת כוכב הים (איור: shutterstock)

תנוחת שינה כוכב(צילום: ShutterStock)

מדובר על תנוחה הפוכה לגמרי מזו שקודמת לה, משום שהגוף פונה מעלה, כאשר הזרועות מקיפות את הכרית והרגליים פרושות מטה.

זוהי התנוחה המועדפת על 5 אחוזים מהאנשים, שהם טובים מאוד בלהקשיב לאחרים, מה שהופך אותם לחברים טובים שתמיד מוכנים לעזור לאחרים, אבל רוב הזמן הם מעדיפים להיות במרכז תשומת הלב בכל מקום שבו הם נמצאים.

  • שינה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully