מה מעיר ילדים יותר ביעילות - הקול של אמא שלהם או אזעקה?

  את לא צריכה לנקוט באמצעים יצירתיים כדי להעיר אותם בבוקר. מחקר חדש קובע שקולן של אימהות יעיל יותר מאזעקה קולנית בהשכמה של ילדים

  • שינה עמוקה
  • אזעקה
  מערכת וואלה!
  זה עובד גם כשלא בא להם לשמוע. ילדה אוטמת אוזניים (צילום: ShutterStock)

  אם התעוררתם יותר מפעם עם זיעה קרה בגלל סיוט שבו אמא שלכם צעקה עליכם, אתם לא לבד. מחקר חדש שנערך בבית החולים הלאומי לילדים קולמבוס באוהיו והתפרסם בכתב העת Journal of Pediatrics, מצא שילדים ישנים מתעוררים מהר יותר למשמע קולן של אימהות לעומת קולן של אזעקות אלקטרוניות חזקות.

  176 ילדים בגילאי 5 עד 12, שלא סבלו מקשיי שמיעה ולא נטלו תרופות לשינה לקחו חלק בניסוי שישמש כל אימא שתרצה להפעיל את נשק יום הדין. כדי לבחון מה יוכל לגרום לילדים להקיץ מחלום הם חוברו לאלקטרודות שניטרו את שנת ה-REM שלהם, כך שהחוקרים יכלו להפעיל אחת מארבע אזעקות שונות בכל פעם הילדים הגיעו לשלב השינה העמוקה. כל ילד התבקש לישון בחדר מעבדה שעוצב כמו חדר שינה וקיבל מידע על דרכי המילוט ממנו לפני ששקע בשינה עמוקה.

  עוד בנושא:
  חמש טעויות שאתם עושים עם השינה של הילדים שלכם
  הורים, כך תשפרו את המצב הנפשי שלכם ואת בריאות ילדיכם
  למה הילדים שלכם ישנים פחות טוב בחורף, ומה אפשר לעשות?

  עוד באותו נושא

  מחקר גילה כמה שנים בדיוק ילדים מורידים לכם מהחיים

  לכתבה המלאה
  הדרך הנכונה להתעורר. אמא מעירה את בנה בנשיקות (צילום: ShutterStock)

  התוצאות הראו שאזעקות קוליות שהתבססו על קולות אנושיים נשיים היו יעילות יותר מצפצופים גבוהים, שאופייניים לשעון המעורר הדיגיטלי. כ-90 אחוזים מהילדים התעוררו לאחר ששמעו שלושה קולות "אימהיים" בעוצמה גבוהה, לעומת רק 53 אחוזים מהילדים שהתעוררו מקולות האזעקה האלקטרונית. 85 אחוזים מהילדים עזבו את החדר תוך פחות מחצי דקה כשנשמעו קולות נשיים גבוהים במיוחד. לשם השוואה, רק חצי מהילדים עזבו את החדר כ-5 דקות אחרי שנשמעו צפצופים של אזעקה דיגיטלית.

  יאיי! אין צורך בהשכמה אישית. ילדים ישנים יחד (צילום: ShutterStock)

  "ילדים עמידים לקולות שנשמעים בזמן שנתם", הסביר ד"ר מארק ספלינגרד, מנהל המרכז להפרעות שינה בבית החולים קולומבוס ואחד מחברי המחקר. "הצלחנו להוכיח שקול אנושי יעיל יותר על ילדים מצלילי גלאי עשן כשצריך לנוס בעת חירום מחדר השינה".

  המחקר המעניין גם חוסך לאימהות זמן יקר בבוקר. החוקרים בדקו בנוסף האם קריאה בשמו הפרטי של הילד תשפיע על יכולתו להתעורר אך הגיעו למסקנה שלא נמצא הבדל משמעותי בזמני הקימה. "פירוש הדבר שקריאה אחת יכולה להעיר ילדים רבים שישנים יחד באותו בית", הוסיף חבר אחר בצוות המחקר ד"ר גארי סמית.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully