מקרה של 1 ל-2 מיליון: אם ילדה אחים תאומים בשתי שנים שונות

תאומים מקליפורניה נולדו בשנים, חודשים וימים שונים הודות לתרחיש נדיר של "1 מכל 2 מיליון". הרופאה שיילדה אותם תיארה את הלידה הנדירה כ"מדהימה" ואמרה לתקשורת: "זו בהחלט הייתה אחת הלידות הבלתי נשכחות בקריירה שלי"

05/01/2022
התגלה מקרה של תאומים שנולדו מאבות שונים (סיפור בדקה)

איילין יולנדה טרוחיז'ו הקטנה ואחיה התאום אלפרדו אנטוניו טרוחיז'ו נולדו בשנים, חודשים וימים שונים לגמרי - והכל הודות לראש השנה החדשה. האחים התאומים נולדו בסה"כ בהפרש של 15 דקות, רק שאלפרדו הגיע ראשון, ביום שישי ה-31 בדצמבר 2021 בשעה 23:45 כשהוא במשקל של 2.75 קילוגרמים, בעוד אחותו התאומה איילין יצאה בחצות, שבת ה-1 בינואר 2022, כשהיא במשקל 2.66 קילוגרמים. כך יצא שמבחינה טכנית הם נולדו בשנים, חודשים וימים שונים.

האחים נולדו במרכז הרפואי נטיווידד בסלינס, קליפורניה שדובר מטעמו כתב בטוויטר: "בחצות נטיווידד קיבל את פני איילין יולנדה טרוחיז'ו כתינוקת הראשונה של האזור בשנת 2022! התאום שלה, אלפרדו אנטוניו טרוחיז'ו, נולד 15 דקות קודם לכן בשעה 23:45 ביום שישי, ה-31 בדצמבר, כלומר יום ההולדת שלהם חל ביום, חודש ושנה שונים - סיכוי של 1 ל-2 מיליון!".

עוד הריון מוזר

אישה נכנסה להיריון בזמן שכבר הייתה בהיריון עם תאומים

לכתבה המלאה

התאומים שנולדו בשנים, חודשים וימים שונים

להורים, פאטימה מדריגל ורוברט טרוחיז'ו מגרינפילד, יש גם שלושה ילדים גדולים יותר - שתי בנות ובן. פאטימה אמרה: "זה מטורף בעיניי שהם תאומים ויש להם ימי הולדת שונים. הופתעתי ושמחתי שהיא הגיעה בחצות".

ד"ר אנה אבריל אריאס, רופאת משפחה בקבוצת הרפואה של נטיווידד , תיארה את הלידה הנדירה כ"מדהימה" ואמרה לתקשורת: "זו בהחלט הייתה אחת הלידות הבלתי נשכחות בקריירה שלי. זה היה תענוג מוחלט לעזור לקטנטנים האלה להגיע לעולם בשלום ב-2021 וב-2022. איזו דרך מדהימה להתחיל את השנה החדשה!"

האם והתאומים שנולדו בשנים שונות(צילום: Natividad Medical Center)

לפי נטווידד, ישנן כ-120,000 לידות תאומים בארה"ב מדי שנה, המהווות קצת יותר מ-3% מכלל הלידות. "עם זאת, תאומים עם ימי הולדת שונים הם נדירים ויש המעריכים את הסיכוי שייוולדו תאומים בשנים שונות כאחד ל-2 מיליון", טענו בבית החולים.

מקרה דומה אירע לתאומים שנולדו ממש לפני המגיפה - כשהם גם הגיעו לעולם בעשורים שונים. דאון גיליאם ילדה את ג'וסלין ב-23:37 ב-31 בדצמבר 2019 ולאחר מכן את ג'קסון אחיו הקטן ב-24:07 ב-1 בינואר 2020.

  • לידה
  • תאומים
  • הריון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully