פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מוצר חדש: משקה שייגן עליכם מהשמש

   חברה אמריקאית מתיימרת לשים סוף לשנים ארוכות של "תמרח לי את הגב". החברה פיתחה "משקה הגנה מהשמש", שצריכתו אמורה להגן על העור כמו מקדם הגנה 30. רופאי העור לא ממש מתלהבים

   מתרחצים בחופי תל אביב בפברואר, פברואר 2013 (דרור עינב)
   משתזפים בחופי תל אביב (צילום: דרור עינב)

   האם הימים בהם הלכתם לחוף עם בקבוק של תכשיריהגנה וביקשתם מהחבר שימרח לכם את הגב עומדים להיגמר? חברה אמריקאית טוענת כי ייצרה לראשונה תכשיר הגנה מהשמש - לשתייה.

   לטענת החברה שייצרה את התכשיר החדש - אוסמוסיס סקין קר- הוא מגן על השמש כמו מקדם הגנה 30. לדבריהם, מרגע שתיית תכשיר ההגנה, המולקולות הנוזליות של המוצר "רוטטות על העור" ומבטלות 97% מקרינת ה-UVA וה-UVB.

   משקה ההגנה מהשמש, שנקרא Harmonised H20, עומד כעת למכירה, והוא עולה 30 דולר עבור בקבוק של 100 מ"ל.

   כפית קטנה, ואתם מוגנים

   אתר האינטרנט של החברה, שיוסדה על ידי ד"ר בן ג'ונסון, מציע לאנשים ליטול 2 מ"ל כל ארבע שעות בזמן שהייה בשמש. רצוי ליטול את התכשיר עם מים. יש ליטול את המנה הראשונה שעה לפני החשיפה לשמש, ואת המנה השנייה אחרי שלוש שעות – בהנחה שאתם עדיין בחוץ.

   למוצר החדש יש שני סוגי תכשירים: שיזוף וללא שיזוף. התכשיר "שיזוף" מאפשר למשתמשים בו להתשזף, בזמן שהמן מוגנים מקרני השמש המזיקות.

   נשמע נהדר לא? לפני שאתם מתרגשים מדי, כדאי שתדעו שעל אף שהחברה כבר משווקת את המוצר, הוא טרם קיבל אישור רשמי מרשויות הבריאות האמריקאיות. איגוד רופאי העור הבריטים אפילו התייחס לעניין כאל "שטויות".

   לא השתכנעתם? ממציא המוצר מסביר איך הוא עובד

   רוצים לשתות משהו באמת בריא? מיץ עשב חיטה
   חשיפה גורלית: כל הסיבות להיזהר מהשמש