האמהות שממשיכות לסחוב את הילדים שלהן על הגב גם בגיל ארבע

לסחוב את הילד על הידיים? זה תיק. אלא אם כן, אתם הורים שדוגלים בעקרון הרצף ולוקחים את זה לאקסטרים, עם נשיאת ילדים במנשא גם כשהם כבר ממש גדולים וכבדים. מה הקטע?

26/01/2017
צילום מסך

רוב ההורים מחכים בכיליון עיניים לרגע שהילדים שלהם יעמדו על שתי הרגליים ויתחילו ללכת באופן עצמאי והם לא יצטרכו לסחוב אותם על הידיים כל כך הרבה. אבל יש גם הורים אחרים, שבוחרים להמשיך ולשאת את הילדים שלהם על גבם, גם כשהם כבר גדולים וכבדים.

טרנד חדש של אמהות שמיישמות את עקרון הרצף, ממשיכות לשאת את הילדים שלהן על גבן במנשאים גם כשהם כבר בני שלוש, ארבע ואפילו יותר. למען הסר ספק, מדובר בילדים בריאים לחלוטין, שיכולים ללכת ואף לרוץ בכוחות עצמם. אבל לדברי האמהות, נשיאתם על הגב משפרת את התפתחותם ומחזקת את הקשר בין הילד להורה. ולכן הן לא מהססות להסתובב בסופר או ברחוב כשהן נושאות על גופן ילדים שמשקלם יכול להגיע גם ל-15 קילוגרמים ויותר, ולפעמים הן אפילו עוטות על עצמן מנשא שבו ילד נוסף.

עוד בנושא:
למה הרשת התעצבנה על תמונת ריאן ריינולדס נושא את בתו במנשא?
מאמאטבע: האמהות שמטפסות על הרים עם תינוק על הגב

אמא נושאת שני ילדים במנשא. daily mail, צילום מסך
לא כבד לך?(צילום: צילום מסך, daily mail)

הורות על פי עקרון הרצף אינה עניין חדש כל כך, בשנים האחרונות לא מעט הורים בוחרים לגדל את ילדיהם בשיטה זו שדוגלת במגע קרוב ומתמשך בין הילד להורה מרגע הלידה, וכוללת נשיאה במנשאים, לינה משותפת והנקה על פי דרישה. כל זה טוב יפה כשמדובר בתינוקות קטנים – אבל כשמדובר בילדים בני ארבע, זה כבר גורר לא מעט גבות מורמות ברחוב. אולם, לדברי 'אמהות המשא', המבטים הביקורתיים של הסביבה ואפילו העומס על הגב והפרקים והרגליים הכואבות הם מחיר פעוט לשלם תמורת היתרונות שבשיטה. לנו זה בכל זאת נראה קצת מוגזם.

עוד באותו נושא

"נמאס לי, אני עייפה": בת 47 עדיין מניקה שלישייה של בני חמש

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully