תרגילי יוגה להקלה על כאבי מחזור

  כאבי מחזור, והתחושות המבאסות שמגיעות איתם, הם עניין שכל אישה מכירה ברמה כזו או אחרת. אך זו לא גזירת גורל, ואפשר להקל על התסמינים בעזרת תרגילים פשוטים

  מירה ארצי פדן
  אבי כהן

  תסמונת קדם וסתית (PMS) כוללת מאות תסמינים, והיא נגרמת בגלל רגישות לפרוגסטרון – ההורמון שמשתחרר לאחר הביוץ, לקראת הווסת או לקראת היריון. נשים רגישות לפרוגסטרון ברמות שונות, ולכן אנחנו סובלות לפני מחזור בצורה אחרת.

  תסמינים מוכרים לתופעה הם: מיגרנות, כאבי בטן, אי יציבות רגשית, הרפס, זעם, רגישות בשדיים, נפיחות בבטן, עייפות, תשוקה למאכלים מתוקים, נטייה לתאונות קלות ועוד. בעוד שמרבית הנשים מסתפקות בבליעת משככי כאבים וקצת רחמים עצמיים, קיימת דרך נוספת להתמודד עם הכאבים החודשיים – יוגה. ואם לדייק, יוגה נשית.

  עוד בנושא:
  למה הגב התחתון כואב במחזור?
  דרכים טבעיות להקל על כאבי מחזור
  למה יש בלאגן במערכת העיכול בזמן מחזור?

  עוד באותו נושא

  סיוט: האישה שלא הפסיק לה המחזור במשך 5 שנים

  לכתבה המלאה
  מתפתלת, אבל לא מכאבים (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

  יוגה נשית מלמדת אותנו "להקשיב" למחזור החודשי שלנו. כאשר אישה מאמצת את המחזור החודשי שלה אל חייה, היא לומדת גם להקשיב למסרים שלו. מעקב אחרי המחזור החודשי מחייב רישום כמעט יומיומי. בסוף כל יום חשוב לנהל רישום ביומן ולציין דברים משמעותיים שחווית. לאחר מספר חודשים אפשר לשים לב שתסמינים מסוימים חוזרים על עצמם בימים תואמים.

  ברגע שמנהלים מעקב, התסמינים הופכים לברורים יותר ולברי טיפול. תרגול יוגה נשית מאפשר להתאים את התרגול לתסמינים ומסייע בהפחתתם ואף בהעלמתם לחלוטין. הסימפטומים לא ייעלמו מיד, והתהליך יכול לקחת מספר מחזורים.

  תרגול להקלה על כאבי וסת

  1. עמידה על שש (חתול): בנשיפה קמרי את הגב, ובשאיפה הרפי והקשיתי את המותן. עשי זאת מספר פעמים. הניעי את האגן בתנועה מעגלית תוך שימת לב לנשימה מלאה.

  לנשוף (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
  לשאוף (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

  2. אופאוישטה קונאסנה: שבי בפיסוק נוח, האריכי עקבים החוצה והקפידי על איסוף הבטן. הטי את הגוף לפנים על כרית או על כיסא ושמרי את הגב ארוך. תוכלי להניח אמות או כפות ידיים על הרצפה ולהתארך בהתאם. הישארי כך מספר נשימות.

  ועכשיו להתארך (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

  3. סופטה בדה קונאסנה - תנוחת האישה. שכבי כך בסוף היום או כשכואב לך למספר נשימות. הרפי את כל הגוף בתנוחה. נשמי והקשיבי.

  תנוחת האישה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

  תרגול להקלה על מיגרנת מחזור

  תרגול למיגרנה חייב להתחיל עם סימניה הראשונים, שכן לא תוכלי לתרגל בתוך כאב עצום. כל אישה יודעת לזהות איתותים ראשונים. זה יחייב אותך לפנות רבע שעה לפחות לתרגול. עצם פינוי הזמן יכול להיות האקמול למיגרנה שבדרך.

  1. בת הים הקטנה: שבי בישיבת בת הים הקטנה כשרגל שמאל לפנים. הניחי את הידיים לפני השוק השמאלית על הרצפה. נשמי מספר נשימות.

  קחי לך רבע שעה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

  2. בשאיפה הרימי את אגן ימין, בנשיפה גלגלי אגן לאחור. הצמידי את צדו הימני של האגן אל הרצפה. הברך השמאלית עולה ויורדת. חזרי על תנועה זו כשש פעמים.

  6 פעמים (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

  3. הרפי את הגוף לפני רגל שמאל, נוחי כאשר המצח על האמות. נשימות מלאות.

  עכשיו לנוח (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

  4. חזרי מעלה והתפתלי סביב רגל שמאל. יד שמאל מעבר לגב. נשמי. התפתלי גם סביב רגל ימין למספר נשימות.


  5. התפתלי סביב רגל שמאל, הניחי את הגוף על הרצפה מעבר לירך שמאל. ממש שכבי מעל הירך השמאלית. הישארי כך מספר נשימות.

  ולנשום (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

  6. קחי את יד ימין והחליקי אותה מתחת לבית החזה. הפני את המבט אליה. הישארי בפיתול זה מספר נשימות ככל המתאים לך. נשמי אל בין השכמות.

  מירה ארצי פדן היא מפתחת תחום היוגה הנשית ב- myogagym, המרכז לכושר, גוף ונפש

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully