וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השתלה בזאלית: הדבר הבא בתחום השתלות השיניים

בשיתוף zap doctors

23.6.2024 / 8:03

השתלות שיניים הן טיפול נפוץ להשלמת שן חסרה או מספר שיניים חסרות בעצם הלסת, אך האם ידעתם שכיום ניתן לבצע השתלה בזאלית למקרים בהם נדרשת השתלת שיניים מאסיבית? ד''ר מחמוד ותד מרשת מרפאות השיניים, דנטל אסתטיקס, סיפק לנו מידע רב וחשוב

אישה צעירה אצל רופא שיניים. ShutterStock
ההחלמה בהשתלת שיניים בזאלית קצרה ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאוד/ShutterStock

השתלת שיניים בזאלית היא טכניקה חדשנית לביצוע השתלות שיניים, המאפשרת למטופלים רבים ליהנות מחיוך מושלם. ההשתלה היא קצרה, לא טראומתית וניתן לבצע אותה במטופלים עם חוסר עצם. בנוסף לפשטות של ההליך, ההחלמה בהשתלת שיניים בזאלית קצרה ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. מדובר בהשתלה מתקדמת וחדשנית בה השתלים נאחזים בחלק הבסיסי של העצם. החלק הבסיסי של העצם הוא משטח איכותי וחזק שמסוגל לתת תמיכה איכותית לשתלים. השתלים הם שתלי טיטניום איכותיים שמותאמים במיוחד לחלק זה של העצם ומאפשר להם להיות חזקים ומקובעים במקומם.

מהם היתרונות של השתלת שיניים בזאלית?

· אורך ההליך - השתלת שיניים קונבנציונלית היא תהליך ממושך האורך מספר רב של חודשים, ועלול להגיע אף למספר שנים עד להשלמתו המלאה. אחד היתרונות הבולטים ביותר בהשתלת שיניים בזאלית היא מהירותה. את השתלת השיניים הבזאלית מבצע רופא השיניים במפגש אחד בלבד, זאת הסיבה שלעיתים ניתן לבצע את הטיפול תחת הרדמה כללית או תחת סדציה (טשטוש). בסיום התהליך, המטופל יוצא ממרפאת השיניים עם סט חדש של שיניים באותו היום.

· חוסר עצם - לא כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים קונבנציונלית. בהשתלת שיניים רגילה, השתל מוברג אל תוך העצם האלבאולרית, עצם ספוגית שנהרסת עם הגיל. על מנת להשתיל שיניים בעצם אלבאולרית חסרה, נהוג היה טרם ההשתלה להשתיל עצם ללסת המטופל ועליה ניתן להבריג את שתלי הטיטניום. שיטה זו ארוכה, דורשת ניתוח נוסף וכוללת סיבוכים אפשריים רבים.

· בהשתלת שיניים בזאלית לעומת זאת, אין צורך בביצוע השתלת עצם. בהשתלה זו, השתל מוכנס ישירות לתוך העצם הבזאלית של המטופל ועוקף לחלוטין את העצם האלבאולרית החסרה.

· מחלות רקע וגורמי סיכון - השתלת שיניים קונבנציונלית היא תהליך כירורגי מלא, הדורש את חשיפת העצם האלבאולרית, חיתוכים ותפרים. חסרונות אלו מנעו ממטופלים רבים הסובלים מסכרת, בעלי דלקות כרוניות בחניכיים או מעשנים, לעבור השתלות שיניים. השתלת שיניים בזאלית לעומת זאת אינה תהליך כירורגי. לא נדרשים חיתוכים או תפרים ולכן היא מומלצת למי שסובלים ממחלות רקע או בעלי גורמי סיכון אחרים.

· השתלה נוחה וקלה יותר - השתלת שיניים בזאלית היא השתלה קצרה יותר באופן משמעותי, קלה יותר למטופל ופחות טראומטית. מטופלים רבים החוששים מהשתלות שיניים מעידים כי מרגישים בנוח יותר ופחות חוששים מההליך.

לעמוד המרפאה באתר זאפ דוקטורס

ד''ר מחמוד ותד מרשת מרפאות השיניים דנטל אסתטיקס. נתנאל חדד,
ד''ר מחמוד ותד מרשת מרפאות השיניים דנטל אסתטיקס/נתנאל חדד

כיצד מתבצעת השתלת שיניים בזאלית?

השתלת שיניים בזאלית מתחילה בתכנון מדויק של התהליך על ידי רופא השיניים תוך שימוש באמצעים מתקדמים. בביקור ההכנה להשתלה הרופא מבצע התאמה של השתלים, וזאת בהתאם למבנה ולצורה של לסת המטופל.

התהליך יכול להתבצע תחת הרדמה כללית, סדציה (טשטוש) או הרדמה מקומית. רופא השיניים מחדיר את השתלים ללא חתכים ופתיחת החניכיים לעומת השיטה הרגילה.

בשיטה הבזאלית, כמו בהשתלה רגילה, נדרשים 6 -8 שתלים המחולקים נכון על פני הלסת, כשהיתרון הברור בשיטה זו, הוא שהמטופל יוצא עם סט שיניים זמני ובתוך 14 ימי עבודה, הוא מקבל כבר את הכתרים הקבועים.

השתל הבזאלי מונח באופן יציב מאוד, כך שלאחר 3 ימים ניתן כבר לחבר אליו את השיניים המלאכותיות בכדי שהמטופל יוכל לצאת מהקליניקה עם חיוך מלא. השתלה בזאלית היא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים ובעלת נטייה מועטה לזיהומים.

מאחר שהשתלת שיניים בזאלית אינה הליך כירורגי, ואינה דורשת חיתוכים או תפרים- הליך ההחלמה מהיר מאוד. כבר לאחר כ-12 שעות ניתן לאכול, ולאחר כחודש ניתן לאכול מזון קשה. השתלת שיניים בזאלית יציבה מאוד ומחזיקה מעמד למשך שנים רבות.

למי מתאים הטיפול?

כאמור, שלא כמו השתלת שיניים רגילה שאינה מתאימה לכל אחד, השתלה בזאלית מומלצת למטופלים עם מחסור בעצם, בעלי גורמי סיכון מסוימים ולמטופלים המעוניינים בהליך קצר ולא טראומתי המסתיים במפגש אחד. עם זאת, ישנם מקרים מסוימים בהם ההשתלה אינה מתאפשרת. לכן, בפגישה הראשונית עם רופא השיניים, הוא מברר את המצב הרפואי של המטופל, בוחן את מבנה הפה והלסת ומציע את הטיפול המומלץ בהתאם.

סובלים ממחלות רקע? השתלה בזאלית מומלצת עבורכם

בהשתלת שיניים קונבנציונלית ישנם חיתוכים ותפרים. חסרונות אלו מנעו ממטופלים רבים הסובלים מסכרת, בעלי דלקות כרוניות בחניכיים או מעשנים, לעבור השתלות שיניים. מנגד, השתלת שיניים בזאלית אינה תהליך כירורגי. לא נדרשים חיתוכים או תפרים ולכן היא מומלצת למי שסובלים ממחלות רקע או בעלי גורמי סיכון אחרים.

האם צריך לשוב לביקורת?

הביקורת היא חלק חשוב מההליך. אחרי ההשתלה יש לעבור בדיקות תקופתיות כדי לוודא שהשתלים נקלטים היטב ושהשיקום מתבצע כהלכה. הביקורת כוללת בדיקה של השתלים, של הגשר הזמני ושל השיקום הקבוע לאחר התקנתו. אני מבצע בדיקות תקופתיות בהתאם לצורך, כדי להבטיח את הצלחת הטיפול לטווח ארוך.

הניסיון מעל הכל

רגע לפני שאתם ניגשים לבחור את מרפאת השיניים שתטפל בכם, חשוב לדעת כי מדובר בהחלטה חשובה, שכן היא תשפיע על איכות הטיפול שתקבלו. על מנת לבחור את המרפאה המתאימה ביותר לצרכים שלכם, חשוב לשים לב למספר גורמים. החל מ-מקצועיות המרפאה, הניסיון, ציוד המרפאה ועד השירות המוצע בה.

רשת המרפאות "דנטל אסתטיקס קליניקס" בבעלותו של ד"ר מחמוד ותד מספקת מגוון שירותים דנטליים מורכבים למטופלים כאשר בנוסף להשתלות בזאליות מעניקה הרשת מגוון טיפולי שיניים: תותבות על גבי שתלים, כתרי זרקוניה, השתלת שיניים מונחית מחשב (עם סד כירורגי) והעמסה מיידית, שיקום מוברג על גבי שתלים, יישור שיניים על ידי סדים שקופים, הלבנת שיניים במרפאה ובתנאים ביתיים ועוד. במקום ניתן לבצע גם צילום פנורמי. נכון להיום רשת המרפאות "דנטל אסתטיקס קליניקס" בניהולו של ד"ר ותד מונה שני סניפים (פרדס-חנה וחדרה) ופונה גם לדוברי רוסית רהוטה, כאשר התכנון הוא להמשיך להתרחב ולהרחיב את שירותי המרפאה.

לפרטים: 053-8281692

לאתר המרפאה לחצו כאן>>
לעמוד האינסטגרם לחצו כאן>>
לעמוד הפייסבוק לחצו כאן>>

sheen-shitof

עוד בוואלה!

תרפיית מציאות מדומה: טיפול להתמודדות עם חרדה

בשיתוף zap doctors
בשיתוף zap doctors
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully