וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

50 שקלים לטיפול בטראומה: מרכז חוסן לאזרחים וחיילים נפתח בת"א

עודכן לאחרונה: 25.12.2023 / 11:39

אוניברסיטת תל אביב פתחה קליניקה מיוחדת עבור אזרחים וחיילים שסובלים מטראומה בעקבות אירועי השבת השחורה והמלחמה בעזה. למשימה גוייסו מיטב החוקרים והמטפלים והם ילוו את המטופלים משלב הקבלה ועד הסיום

בווידאו: חשיפת ממדי הזוועה בקיבוץ בארי/יותם רונן

בעקבות המצב הנפשי הקשה של רבים מאזרחי ישראל אחרי אירועי ה-7 באוקטובר, אוניברסיטת תל אביב משיקה בימים אלו את הקליניקה של המרכז הלאומי לטראומה וחוסן, ותגבה 50 שקלים עבור טיפול באזרחים וחיילים שיעשה על ידי מיטב המומחים.

הקליניקה משמשת כזרוע הטיפולית של המרכז לטראומה וחוסן לאומי אשר משלב מחקר, לימודי התמחות וטיפול בתחום הפוסט טראומה ובריאות הנפש. בשנה הקרובה הקליניקה צפויה לטפל במספר רב של חיילי מילואים ואזרחים, נפגעי פוסט טראומה מהמלחמה ובכלל. הקליניקה תקלוט מטופלים המופנים על ידי משרד הביטחון והביטוח הלאומי וכן באזרחים פרטיים בפניה ישירה. המטפלים והמטפלות בקליניקה הינם מבכירי הקלינאים בתחום הפוסט טראומה עם ניסיון טיפולי מצטבר של מאות שנים.

בראש הקליניקה של המרכז לחוסן וטראומה יעמוד ד"ר אפיר לוי, שכיהן בעבר מפקד היחידה לתגובות קרב בצה"ל, ומלמד בשנים האחרונות בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. בראש המרכז הלאומי לחוסן וטראומה יעמוד פרופ' יאיר בר-חיים מביה"ס למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

בשלב הראשון תעניק הקליניקה טיפולים שיעילותם מוכחת למבוגרים. כמו כן יטופלו בקליניקה הלאומית אנשי מילואים שיופנו על ידי אגף השיקום של משרד הבטחון. עם התייצבות מערך הטיפול במבוגרים יפתח מערך מקביל לטיפול בילדים, מתבגרים ומשפחות. המרכז הוקם הודות לתורמים רבים מישראל ומרחבי העולם. תודה מיוחדת לקרן משפחת סמולאר.

הקליניקה של המרכז הלאומי לטראומה וחוסן באוניברסיטת ת"א. אוניברסיטת ת"א, אתר רשמי
הקליניקה של המרכז הלאומי לטראומה וחוסן באוניברסיטת ת"א/אתר רשמי, אוניברסיטת ת"א
"הערכות חסר מדברות על כ- 30,000 מקרים חדשים של הפרעה פוסט טראומטית ותחלואה נלווית בעקבות המלחמה"

"עד ה-6 לאוקטובר היתה תוכניתה של האוניברסיטה לפתוח את המרכז הלאומי לטראומה וחוסן בעוד כשנתיים. אולם אירועי ה-7 לאוקטובר שכנעו אותנו להקדים את פתיחתה של הקליניקה ולהתחיל להפעילה מהר ככל האפשר", מסבירנשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' אריאל פורת. "לצערנו, פוסט טראומה הפכה למכת מדינה, ואנחנו, כאוניברסיטה, ערים לצרכים של החברה בישראל, בוודאי בתקופה הקשה ביותר שידענו כמדינה וכעם. אנחנו מקווים לסייע עד כמה שאפשר לעשרות אלפי החיילים והאזרחים נפגעי הנפש כתוצאה מהטבח והמלחמה. אני בטוח שהקליניקה תרחיב את פעילותה במשך השנים הבאות ותתרום תרומה חשובה למדינת ישראל. הקמת המרכז התאפשרה עקב נדיבותם של תורמי האוניברסיטה ברחבי העולם, ובראשם קרן משפחת סמולאר".

"הערכות חסר מדברות על כ- 30,000 מקרים חדשים של הפרעה פוסט טראומטית ותחלואה נלווית בעקבות המלחמה", אומר פרופ' יאיר בר-חיים, ראש המרכז הלאומי לטראומה וחוסן באוניברסיטת תל אביב. "כיוון שכך, החלטנו להתגייס למשימה הלאומית ולרתום לטובת כך את התשתית האקדמית והידע המקצועי הנרחב של האוניברסיטה בתחום הטיפול בפוסט טראומה על מנת לאפשר טיפול אמין ומבוסס לכמות גדולה של פונים. פנינו למיטב המומחים המטפלים והמטפלות בתחום הפוסט טראומה בישראל ולשמחתנו רובם ככולם נענו והצטרפו אל הצוות הקבוע של הקליניקה. הקליניקה צפויה להיות המובילה בתחומה בישראל בכך שהיא ממוקדת מקצועית בטיפול בטראומה נפשית ותחלואה נלווית".

ד"ר אופיר לוי, מנהל הקליניקה (ולשעבר מפקד היחידה לתגובות קרב בצה"ל) אומר כי "כמי ששירת 25 שנים בצה"ל, מתוכן כמעט 10 שנים כמפקדה של היחידה לתגובות קרב במהלך ולאחר מלחמת לבנון השנייה ובמבצעי עופרת יצוקה, עמוד ענן, וצוק איתן, אני יודע שנכון לנו בקליניקה של המרכז הלאומי לטראומה וחוסן של אוניברסיטת ת"א, אתגר מקצועי גדול לצד שליחות שביסודה הרצון והיכולת להעניק את הטיפול המיטבי והיעיל ביותר לפונים שיפנו אלינו. לצורך כך, גייסנו מטפלים ומטפלות מומחים לפוסט טראומה עם ניסיון רב שנים בטיפול בסוגי טראומות מגוונות ובעלי ניסיון בשיטות טיפול מגוונות. יחד עם פרופסורים קלינאים בכירים מבית הספר למדעי הפסיכולוגיה ובית הספר לעבודה סוציאלית, גובשה מדיניות טיפולית התואמת את שלבי ההתפתחות של טראומה שתאפשר מתן מענה לאוכלוסיות פונים מגוונות".

כל אזרח וכל חייל (בעיקר דרך משרד הבטחון, אבל לא רק) יוכל ליצור קשר טלפוני עם הקליניקה בימים ראשון עד חמישי בין השעות תשע בבוקר לשמונה בערב. טלפון לבירורים 03-6406900 /050-2874955

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully