שבועות הריון לפי טרימסטר

איך מחשבים את שבועות ההריון? איך נדע אם שבוע מסוים שייך לחודש ספציפי? מחשבון הריון הוא הפתרון לכל השאלות

  • הריון
בשיתוף רשת מוצצים

נהוג לחלק את ההיריון לשלישים (טרימסטר), כאשר, כל טרימסטר שכזה מייצג שלב אחר בהריון וטומן בחובו תופעות אחרות - באמצעות מחשבון הריון תוכלו לדעת בכל עת שתחפצו בכך באיזה טרימסטר אתן נמצאות. אז אם אתן מתכננות הריון ראשון או שמגיע לכן מזל טוב מכיוון שלאחרונה גילתן הודות הריון בו אתן מצויות להלן קצת ממה שצפוי לכן ההריוניות, בכל אחד מהטרימסטרים המדוברים:

מה צפוי להריונית בכל טרימסטר? (צילום: pixabay)

הטרימסטר הראשון להריון

זה הטרימסטר בו למעשה אתן מגלות את דבר ההיריון, בשלב מסוים בשליש הראשון של ההיריון אתן גם עתידות לחוות בחילות, הקאות ואף תחושה של גודש בשדיים. הרחם גדל במהלך טרימסטר זה, הוא מגביר את תכיפות מתן השתן וההריונית אף עלולה למצוא את עצמה מתמודדת עם מצבים של חוסר תיאבון וחולשה. רוב ההריוניות מעידות שהטרימסטר הראשון אשר מתחיל בשבוע ה-1 להריון ומסתיים בשבוע ה- 13 הוא הקשה ביותר בהריון. בשליש הראשון יש צורך לעבור גם לא מעט בדיקות ובין היתר: בדיקה ראשונה של רופא נשים, אולטרה סאונד, בדיקת שתן, בדיקות סקר גנטיות, בדיקת דם, שקיפות עורפית, סקר ביוכימי ובדיקת סיסי שליה.

הטרימסטר השני להריון

בטרימסטר השני להריון כל הבחילות ותופעות הלוואי האחרות אשר אפיינו את הטרימסטר הראשון, בדרך כלל חולפות כלא היו. הרחם ממשיך לגדול לאורך כל הטרימסטר וכבר לא ממש ניתן להסתיר את ההיריון. בטרימסטר השני חשוב להקפיד לקחת תוספת של ברזל.

גם בשליש השני, אשר מתחיל בשבוע ה-14 ומסתיים בשבוע ה-26 להיריון יש צורך לבצע בדיקות שונות ובין היתר: אולטרה סאונד לסקירת מערכות מוקדמת, סקר ביוכימי של השליש השני, דיקור מי שפיר (בעת הצורך), סקירת מערכות מאוחרת, העמסת סוכר ואולטרסאונד אקו לב עובר.

הטרימסטר השלישי להריון

אז זהו זה, בשעה טובה את כבר לפחות בשבוע ה-27 להריון וזה אומר שהגעת לטרימסטר האחרון. מעכשיו את כבר יכולה להתמסר לציפייה כמו גם להתרגשות ולאושר אשר טמונים בה.

בטרימסטר הזה תצטרכי לעבור בדיקות בודדות בלבד ובין היתר: אולטרה סאונד למעקב אחרי גדילת העובר, תרבית נרתיקית ל-GBS ובמידת הצורך מעקב להריון עודף (לנשים אשר עוברות את השבוע ה-40). זה הזמן להתכונן נפשית לקראת הלידה אשר הולכת ומתקרבת, להכין את תיק הלידה (אף פעם אי אפשר לדעת מתי התינוק יחליט להיוולד), להשלים את הרכישות לתינוק, לסדר בעבורו את החדר וכמובן, גם לחשוב עם עצמך באלו מתנות ליולדת את מעוניינת.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully