למה לא התגברנו עד היום על תופעת דליפת השתן אם יש לנו פתרון פשוט?

  רבים סובלים מחולשה בשרירי רצפת האגן, שיכולה לבוא לידי ביטוי בחוסר שליטה על הסוגרים, כאבים ביחסי מין ועוד. כעת, הסיבה לאי הצלחת הטיפולים נחשפת - והפתרון קל במיוחד. מומלץ לדעת

  • רצפת האגן
  בשיתוף דימדיקו טכנולוגיות רפואיות - אגן בריא

  אחת מכל שלוש נשים סובלת כיום מדליפת שתן וחולשה בשרירי רצפת האגן, ואחד מכל תשעה גברים בישראל סובל מאותה הבעיה. תופעה זו מועצמת מעל גיל 65, המספר מזנק והופך כמעט לאחת מכל שתי נשים.

  דליפת שתן, כמו גם בריחת גזים, אי שליטה על הסוגרים ותופעות נוספות הן ההשלכות של חולשה שרירית ברצפת האגן, אזור שעובר שינויים עם השנים. מדובר במערכת של שרירים, עצבים ורקמות, אשר בתחתיתה מצויות שלפוחית השתן, פי הטבעת והנרתיק, ומעליהן הרחם ואברי חלל הבטן.

  רצפת אגן בריאה מאפשרת לנו תפקוד יומיומי מלא, אולם אם האזור פגוע, כתוצאה מגיל מתקדם, הריונות, ניתוחים, עודף משקל, עישון ועוד, הדבר מוביל גם לצניחה באברי האגן, לירידה בחשק המיני והרצון לאינטימיות. רבים מהסובלים מחולשה בשרירי רצפת האגן נמנעים מבילויים חברתיים בשל החשש מסיטואציות מביכות שעלולות להיגרם כתוצאה מחוסר השליטה על הגוף.

  איך דואגים לחיזוק שרירי רצפת האגן באמצעות טכנולוגיה חדשה וביתית?

  מוריה שטרן - פיזיותרפיסטית לשרירי רצפת האגן בבית החולים בני ציון בחיפה (צילום: יח"צ)

  מה הסיבה לכך שהטיפולים לא מצליחים?

  מוריה שטרן, פיזיותרפיסטית לשרירי רצפת האגן בבית החולים בני ציון בחיפה מסבירה:

  למרות שפיזיותרפיה לשרירי רצפת האגן היא טיפול שמרני, לא ניתוחי, שנועד ויכול בהחלט לשקם את שרירי רצפת האגן ולרפא את המטופל או המטופלת מתופעות הלוואי הקשורות ברצפת אגן חלשה, הרי שמרבית המטופלים והמטופלות, שלא באשמתם, אינם מסוגלים להתמיד בטיפול הביתי המחויב כחלק בלתי נפרד מההצלחה הטיפולית.

  חוסר היכולת להתמיד באימון הביתי אינה נובעת מעצלות או חוסר רצון, אלא מהעובדה שקשה מאוד למטופלים להרגיש ולדעת שהתרגול אכן מפעיל את מערכת השרירים הנכונה. בקליניקה - הם מקבלים משוב ביו-פידבק על פעולה נכונה, מה שאינו קורה בבית.

  זאת ועוד, מסבירה מוריה, המכשור הביתי לביו-פידבק שהיה קיים עד היום חייב את המטופל או המטופלת בפעולה אינטימית, ללא בגדים, כשהם לבד בבית, בשקט וללא הפרעה. מדובר במציאות שלעיתים קשה לדאוג לה בסביבה ביתית עם משפחה, ילדים והפרעות חוזרות ונשנות. עובדה זו גרמה לרבים לוותר על המכשור ולמעשה להזניח את הטיפול.

  "אגן בריא" פותר שנים של תסכול (צילום: יח"צ)

  הפתרון שמצאתי פתר לי תסכול של שנים

  גם כאשה וגם כפיזיותרפיסטית לרצפת אגן, הסתובבתי שנים בתחושת החמצה. הרי המטופלים לא יוכלו לתרגל בבית ואם לא יימצא פתרון קל ונגיש, שיוכל להעניק להם תרגול אמיתי וביו-פידבק בו בזמן, הרי שהשיקום לא יצליח. למזלי נחשפתי למוצר חדש שנקרא "אגן בריא". מדובר במוצר ביתי, טכנולוגיה שאינה דורשת הורדת בגדים, שניתן באמצעותה לתרגל בקלות מהבית, בלבוש מלא. יצרתי קשר, מכשיר "אגן בריא" הגיע אליי וניסיתי בעצמי את הטכנולוגיה כדי להבין האם באמת "אגן בריא" יכול להעניק את הטיפול, התרגול והמשוב המלא למטופליי.

  התוצאה הפתיעה אותי. מצאתי את עצמי מתרגלת את שרירי רצפת האגן בקלות. התרגול פשוט ומאוד ידידותי. מדובר במוצר הנראה כמו מושב כיסא, אותו מניחים על כל כיסא בבית ומתיישבים עליו בלבוש מלא. מערכת חיישנים במוצר מתממשקת לטלפון הסלולרי ובאמצעות משחקים מהנים וגרפים, ניתן לראות את עוצמת התרגול ואת קצב ההתקדמות. משוב הביו-פידבק מדויק, מערכת השרירים ברצפת האגן מופעלת באופן מבוקר וברגע שהתרגול אינו נכון - מיד רואים זאת מול העיניים וניתן לתקן בקלות.

  מדובר בטכנולוגיה מדהימה בעיניי, המעניקה לי כפיזיותרפיסטית יכולת לשלוח את מטופליי לתרגל בבית, בידיעה שהתרגול יתבצע בקלות, בהתמדה ובהנאה. וזו ערובה בטוחה יותר להצלחת כל טיפול.

  למידע נוסף אודות "אגן בריא" לנשים ולגברים לחצו כאן>>

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully