התלונן על קשיי נשימה, וגילה מטבע שהיה תקוע באף במשך 50 שנה

אדם ברוסיה התלונן שהוא לא יכול לנשום דרך הנחיר הימני, ורק לאחר צילום התגלה מטבע שתקע שם כשהיה ילד ושכח ממנו. בתום ניתוח המטבע הוצא מהנחיר

22/12/2020
הרופאים נדהמו: בן 70 תקע מזלג באיבר מינו (עריכה: טל רזניק, קריינות: לירון בארי)

מטבע הוסר מאפו של גבר אחרי שהיה תקוע שם במשך יותר מחצי מאה. הגבר הרוסי שהיום הוא בן 59, היה רק בן שש כשתקע את המטבע בנחיר הימני שלו. הוא היה מבוהל וחשש לספר לאמו הקשוחה, ולאחר מכן שכח מזה, כך דווח בתקשורת המקומית.

הגבר הצליח לחיות כך במשך 50 שנה, כשהוא לא מושפע על ידי החסימה, עד שלאחרונה הוא החל להתלונן שהוא לא מסוגל לנשום בכלל דרך הנחיר הימני שלו. הוא הלך לבית חולים, שם עבר צילום רנטגן שחשף את המטבע שנותר תקוע בתוך תעלת האף שלו.

ככה נראה הניתוח

כך הצליחו לשלוף אותו(צילום: אתר רשמי, מחלקת הבריאות במוסקבה)

הרופאים קבעו שסביב המטבע נוצרו ריינוליטים, אבנים בתעלת האף, שגרמו לקושי בנשימה. הם ביצעו בו ניתוח אנדוסקופי תחת הרדמה חלקית, והסירו את האבנים ואת המטבע - אחרי 53 שנה. המטבע היה של קופייקה אחת - מסוג שכבר לא קיים ברוסיה מאז נפילת ברית המועצות בשנת 1991, והוא היה כה שחוק עד שהסימן של הפטיש והמגל שיו חקוקים עליו כבר לא נראו. למרות זאת הוא החחליט לקחת איתו הביתה את המטבע - למזכרת.

המטבע שנשלף(צילום: אתר רשמי, מחלקת הבריאות במוסקבה)

האוטוריינוליסטית המומחית אלנה נפריקיינה שביצעה את הניתוח אמרה לתקשורת המקומית: "ניתחנו אותו ביום שישי, והוא שוחרר ביום שני, יש לו שחרור מלא בתעלת האף והוא נושם מצוין".

עוד בוואלה!

קשה לצפייה: עלוקה חיה נשלפה מגופו של ילד בן חמש - שנה אחרי שנכנסה

לכתבה המלאה
  • מטבע
  • אף

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully