אתם גם מאלו שסובלים? הטיפול המהפכני במיגרנות

מיגרנה היא מחלה נוירולוגית שכיחה שפוגעת ב-15% מהאוכלוסייה, ומשבשת את איכות חייהם. בשנים האחרונות פותחו טיפולים חדשניים שנותנים תקווה למטופלים שלא מצאו פיתרון בשיטות הטיפול הוותיקות

בחסות מדיסון
11/03/2021
בווידיאו: מהי מיגרנה ואיך מתמודדים איתה? (אולפן וואלה! NEWS)

מיגרנות פוגעות באיכות החיים ובתפקוד של יותר מ-15 אחוזים מהאוכלוסייה. "מיגרנה היא מחלה - נכון, היא אמנם לא גורמת למוות אבל היא פוגעת קשות בתפקוד היומיומי, בעבודה, בלימודים ובמשפחה של החולים בה", אומר ד"ר רוני שרון, מנהל המרכז לכאבי ראש ופנים, המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי שיבא תל השומר.

עוד בוואלה!

אלה סוגי כאבי הראש הכי נפוצים וככה מטפלים בהם

לכתבה המלאה

לדבריו, התקפי מיגרנה יכולים להימשך בין 4 שעות לשלושה ימים ולסובלים מהם יש נטייה לעתים להתקפים חוזרים - זה יכול להיות פעם בשבוע אבל גם להגיע למצב של 15 התקפים בחודש. מה שחשוב להבין זה שלא חייבים לסבול וישנם מספר אפיקי טיפול שיכולים לסייע ולהקל על הסובלים ממיגרנות ולשפר את איכות חייהם.

הטיפול במיגרנות נחלק לשתי קבוצות עיקריות - טיפולים מונעים, וטיפולים אקוטיים שמטרתם לטפל בהתקף שכבר התחיל, להקל על הכאב ולקצר את משכו. בשנים האחרונות פותח טיפול חדש ומבטיח לכאב שאינו תרופתי. הטיפול מעורר גירוי עצבי אשר פועל על מערכת מיסוך הכאב במוח, מפחית ואף מעלים את הכאב ומופעל בקלות על ידי המטופל שאף שולט על עוצמתו. דרך טיפול חדשה זו נותנת תקווה לחולי מיגרנה רבים שלא מצאו פיתרון בשיטות הטיפול הוותיקות.

  • מיגרנה
  • כאב ראש
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully