פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בימי הקורונה: הקייטנה הווירטואלית לילדים חולי סרטן ואחיהם

   כדי לשמח את הילדים ומשפחותיהם ולנסוך בהם תחושת ביטחון ושליטה תוך יצירת שגרה בתקופה זו, מפעילה עמותת סאנרייז-כץ תכנית אלטרנטיבית ויוצרת עבורם קייטנה וירטואלית. מתי ואיך מצטרפים? כל הפרטים בפנים

   ילד משתמש במחשב (ShutterStock)
   ימי הקורונה מחייבים את הילדים להישאר בבית - אבל יש פתרונות מהנים לפסח (צילום: ShutterStock)

   עמותת סאנרייז-כץ הוקמה ב-2010, כדי לקיים פעילויות פנאי וחברה לילדים חולי סרטן בגילאי 3.5 עד 17 ואחיהם מכל המגזרים. העמותה מציעה פעילויות פנאי וקייטנות יום, ללא עלות, לילדים. ההשתתפות בפעילות היא ללא תשלום מתוך התחשבות בנטל הכלכלי הכבד שנושאות משפחות שילדן חולה במחלה מסכנת חיים .

   תכנית וירטואלית עבור ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן ומשפחותיהם בימי קורונה ימים לא קלים עוברים על כולנו. בשל התפרצות נגיף הקורונה כל העולם מתמודד עם מצב שלא היה כדוגמתו מאה שנה ונמצא במצב של סגר ברמה כזו או אחרת. תכניות רבות מתבטלות ואנשים וארגונים נדרשים לבצע שינויים והתאמות. לצערנו ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, בוטלו בלב כבד קייטנות האביב של סאנרייז-כץ, על מנת שלא לסכן את חייהם של הילדים הנמצאים בסיכון.

   הקייטנה שתגרום לילדים הנאה גם בימי הקורונה

   קייטנות האביב של עמותת סאנרייז-כץ היו אמורות להיערך בחופשת הפסח במשך חמישה ימים בשלושה מוקדים בארץ. עבור ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן ומשפחותיהם, הבידוד ממסגרות חברתיות הינו דבר מוכר. האבחון משנה את חייו של החולה ובני משפחתו מקצה לקצה. אשפוז, משטר טיפולים קפדני, תופעות לוואי ובידוד חברתי הופכים חלק משגרת היום יום. לכן ההשתתפות בקייטנות של סאנרייז-כץ הן כמו אוויר לנשימה לילדים ולמשפחותיהם .זהו המקום שבו הם יכולים לחזור ולהיות פשוט ילדים, תחת פיקוח רפואי מתאים.

   לכן, ביטול קייטנות האביב וההתמודדות עם תקופה מורכבת זו, שבה הילדים נמצאים בסיכון גבוה, מקשה מאוד על המשפחות. בכדי לשמח את הילדים ומשפחותיהם ולנסוך בהם תחושת ביטחון ושליטה תוך יצירת שגרה בתקופה זו, החלטנו להפעיל תכנית אלטרנטיבית וליצור עבורם קייטנה וירטואלית . המטרה בהפעלת קייטנה וירטואלית היא להמשיך את הקשר בין העמותה והילדים ,ובתקווה להקל על ההתמודדות הצפויה להם ולהוריהם בחופשת הפסח ,בימים מורכבים אלו . הקייטנה הווירטואלית נועדה לתת מענה חלופי לקייטנה הפיזית שלה הילדים מחכים כל השנה ,מערכת שתאפשר תקשורת ישירה וליווי של המדריכים המקצועיים של הקייטנה.

   הקייטנה הווירטואלית גם תאפשר את השתתפותם של ילדים המטופלים או מאושפזים במחלקות אונקולוגיות בבתי החולים ,ונמנע מהם להשתתף אפילו בקייטנה של סאנרייז-כץ מפאת חומרת מחלתם .בימים אלו ,כאשר אסורים ביקורים במחלקות, ילדים אלו חווים בדידות ועצב גדולים מהרגיל .הקייטנה הווירטואלית תכניס שמחה וכיף לשגרת יומם במחלקות.

   במשך חמישה ימים בחופש האביב, בין התאריכים 1-7/4 תפעיל עמותת סאנרייז-כץ במשך ארבע שעות ביום אתר תוכן מאובטח עם תכנים ברוח הקייטנה. התכנים יהיו מפגש בשידור חי עם צוות ההדרכה ויתאימו לכל המשפחה יחד וגם יחולקו לפעילויות לפי גילאים: יצירה, מוזיקה, מדעים, תנועה, משחקי חברה, סדנאות אינטראקטיביות מתחומים שונים ועוד. על מנת להעביר לילדים את תחושת הקייטנה, כל משפחה תקבל מארז חולצות הביתה וכל בוקר תהיה התכנסות של כל המשתתפים בשידור חי עם שיר וריקוד הקייטנה.

   בנוסף, על מנת שלכל הילדים תהיה גישה לקייטנה הווירטואלית, העמותה תספק טאבלטים למשפחות מעוטות יכולת (בעיקר באזור הדרום ובמגזר הבדואי) ותרכוש חבילות אינטרנט מתקדמות למשפחות שאין להן חיבור מספיק טוב.

   לאתר עמותת סאנרייז-כץ