פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מיוזעים או רעננים: השאלון שיגלה כמה אתם שומרים על היגיינה בקיץ

   הקיץ הישראלי מאופיין בדביקות מזעזעת, זיעה מביכה ולחות של סאונת אדים. בתקופה כזאת שמירה על ההיגיינה היא לא רק מומלצת אלא הכרחית להישרדות. בואו נגלה אם אתם עומדים במשימה בהצלחה

   כתמי זיעה בבית השחי (ShutterStock)
   הקיץ מזמן איתו אתגרים לא פשוטים בכלל. גבר מזיע (צילום: דיואאקרדאםבל(

   צפון אירופאים נדרשים להתמודד בכל שנה בעונת החורף עם קור קיצוני וכואב, אור שמגיח רק לשעות בודדות ביום ובמקרים רבים גם דיכאון עונתי לא פשוט בכלל. אצלנו האתגרים מגיעים דווקא בקיץ ויש כאלה שיגידו שהם לא פחות גרועים. כשהטמפרטורות עוברות את סף ה-35 מעלות והלחות מגיעה לאחוזים מבהילים של המדד - מציפות אותנו בכל שנה אותן הבעיות שאי אפשר לברוח מהן.

   ההליכה ברגל בטמפרטורות גבוהות, כמו גם הזיעה, המאמץ והפטריות שמשגשגות בטמפרטורות האלה - כל אלו גורמים לבעיות רפואיות מציקות במיוחד כמו שפשפות, גירויים בעור, גרד, אדמומיות, יבלות, פטריות ועוד כמה אויבים לא מאוד סימפטיים. במצב כזה, אחד הכלים החשובים ביותר להימנעות מהצרות הוא פשוט שמירה על היגיינה ברמה נאותה.

   ההיגיינה חשובה לא רק לאסתטיקה ולהרגשה הטובה שלנו. היא גם הדרך היעילה ביותר להימנע מבעיות רפואיות ולטיפול נכון בהן. בואו לבדוק האם אתם עושים את זה נכון - ואיפה אפשר להשתפר כדי להבטיח קיץ קצת יותר נעים.